نگاه کردن به سرگرمی سرگرمی کارت پستال

نگاه کردن به: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کنسرت یکسان مرتضی پاشایی با حامد همایون و بهنام بانی!

گفته می شود این روزها فیلمی با حضور ٦-٥ خواننده مطرح کشور درحال تولید هست. فیلمی به نام ماموریت غیرممکن به کارگردانی یعقوب غفاری؛ راجع به جوانی به نام کریم که ع

کنسرت یکسان مرتضی پاشایی با حامد همایون و بهنام بانی!

کنسرت یکسان مرتضی پاشایی با حامد همایون و بهنام بانی!

عبارات مهم : ایران

گفته می شود این روزها فیلمی با حضور ٦-٥ خواننده مطرح کشور درحال تولید هست. فیلمی به نام ماموریت غیرممکن به کارگردانی یعقوب غفاری؛ راجع به جوانی به نام کریم که عاشق خوانندگی است و دلداده ماموری شده است که ماموریت دارد فرمولی را از دانشمندی دزدی کند.

مهمترین توصیه ای که راجع به این فیلم گفته شده، این است که ٥ خواننده مشهور پاپ در نقش خود در فیلم حضور خواهند داشت. از بین خواننده هایی که حضورشان در این فیلم قطعی شده است هست، می توان به حامد همایون اشاره کرد؛ و البته شنیده ها و شایعاتی راجع به حضور نزدیک به یقین بهنام بانی، آرش و مسیح، محسن یگانه و البته حمید عسگری؛ که البته هیچ کدامشان حضورشان قطعی نشده و همه چیز هنوز در مرحله حرف است و چانه زدن جهت بستن قراردادی هرچه چرب و نرم تر…

درمیان این همه خواننده محبوبی که حضورشان در هر فیلمی می تواند نگاه ها را متوجه آن فیلم کند، ولی هیجان انگیزترین خبر حضور کاراکتری به نام مرتضی پاشایی در بین کاراکترهای این فیلم هست. در واقع اگرچه در ماموریت غیرممکن صحبت از حضور خواننده های جوان و پرطرفدار در میان است و این قضیه نام این فیلم را در شبکه های مجازی پربیننده کرده، ولی از سوی دیگر در خط داستانی این فیلم نیز اتفاقاتی کنجکاوی برانگیز رخ داده؛ که یکی از مهمترین هایش حضور کاراکتری به نام مرتضی پاشایی در روند داستان این فیلم هست. کاراکتری که قرار است به وسیله بدل مرتضی پاشایی ایفا شود. اینها همه به این معنا می تواند باشد که می توان انتظار داشت ماموریت غیرممکن حاوی صحنه هایی راجع به ملاقات حامد همایون و مرتضی پاشایی، یا کنسرت یکسان بهنام بانی و پاشایی باشد!

این که این روزها در فضای خبری نشریات و رسانه های مجازی خبری راجع به ساخته شدن فیلمی راجع به زندگی مرتضی پاشایی بشدت پرخواننده شده، اتفاق حیرت انگیزی است که درعین هیجان انگیزبودن جهت دوستداران این خواننده، ولی از این رو که پیش فرض های جامعه کشور عزیزمان ایران را زیرسوال می برد، عجیب و غیرقابل باور جلوه می کند.

چند سال پیش؛ تشییع پیکر مرتضی پاشایی، خواننده جوانی که با مرگی ناگهانی هوادارانش را تنها گذاشت، به یک باره رسانه ها را با محبوبیت فوق العاده خواننده ای آشنا کرد که تا پیش از فوت چندان جدی گرفته نمی شد. ولی مرگ، نقاب را کنار زد و با ثبت رکوردی میلیونی تشییع جنازه مرتضی پاشایی را بدل کرد به یکی از شلوغ ترین مراسم وداع با هنرمندان. آن روزها استقبال مردم از مراسم پاشایی به جوزدگی مردم تعبیر شد؛ به این معنا بود که با گذر وقت فرو خواهد نشست و پاشایی به جایگاه سزاوارانه اش بازخواهد گشت، ولی استقبال از خبر ماموریت غیرممکن در فضای خبری و رسانه ای یعنی چنین نشده و مرتضی پاشایی محبوب مانده…

تردید
سینمای بعد از انقلاب روی خوشی به موسیقی نشان نداده؛ و به ندرت می توان فیلمی با محوریت خواننده ها یافت. شگفت که معدود تلاش های انجام گرفته در این حیطه نیز به بار ننشسته اند و با استقبال مواجه نشده اند.

اول بار شادمهر عقیلی بود که با فیلم پر پرواز به کارگردانی کاظم معصومی در سال های آغازین اصلاحات روی پرده آمد و به رغم توقعاتی که وجود داشت، ولی فروش متوسطی را تجربه کرد. بعد هم نوبت رضا صادقی بود که در فیلم بی خداحافظی احمد امینی محبوبیتش را در سینما به محک بکشد؛ که او نیز شکست خورد تا سینمای کشور عزیزمان ایران در این زمینه چندان کارنامه سفیدی نداشته باشد.

حالا مرتضی پاشایی به عنوان سومین نفر می تواند ارزیابی سینمای کشور عزیزمان ایران راجع به مباحث مرتبط با موسیقی را قوام بیشتری دهد. اگر پاشایی هم مثل شادمهر و صادقی شکست بخورد، شاید سینمای کشور عزیزمان ایران تا سالیان سال دور چنین موضوعاتی را خط بکشد؛ و این جهت سینمایی که خط قرمزهای گوناگون نفسش را گرفته و با کمبود سوژه مواجه کرده هست، اتفاق خوبی نیست.

کنسرت یکسان مرتضی پاشایی با حامد همایون و بهنام بانی!

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: ایران | سینمای | خواننده | خواننده | سینمایی | حامد همایون | مرتضی پاشایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz