نگاه کردن به سرگرمی سرگرمی کارت پستال

نگاه کردن به: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زورآزمایی سخت با گرانی‌ها ، تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷

دولت درحالی به استقبال تنظیم بازار عید ۹۷ می رود که قیمت اکثر کالاهای اساسی با رشد چشمگیری مواجه بوده و البته دولتمردان معتقدند هیچ مشکلی در این زمینه پیش روی آ

زورآزمایی سخت با گرانی‌ها ، تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷

تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷/ زورآزمایی سخت با گرانی ها

عبارات مهم : بازار

دولت درحالی به استقبال تنظیم بازار عید ۹۷ می رود که قیمت اکثر کالاهای اساسی با رشد چشمگیری مواجه بوده و البته دولتمردان معتقدند هیچ مشکلی در این زمینه پیش روی آنان وجود ندارد.

به گزارش مهر، حدود یک ماه به شب عید باقی مانده و دولت در حالی جهت تنظیم بازار کالاهای اساسی تلاش می کند که این روزها بازار حال چندان خوبی ندارد و اغلب کالاها با زیاد کردن قیمت چشمگیر مواجه شده است اند.

گوشت گوسفندی، برنج و تخم مرغ از جمله محصولاتی هستند که طی ماه ها و روزهای اخیر با رشد قیمت مواجه بودند ضمن اینکه طی این روزها قیمت مرغ نیز در بازار نسبت به گذشته مقداری زیاد کردن یافته است.

زورآزمایی سخت با گرانی‌ها ، تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷

برهمین اساس، قیمت برنج هندی طی بیش از دوماه اخیر حدود ۳۰ درصد گران شده است و تمام تدابیر دولت جهت کنترل بازار این محصول تاکنون ناکام مانده است.

برنج خارجی ۳۰ درصد گران شد

دولت درحالی به استقبال تنظیم بازار عید ۹۷ می رود که قیمت اکثر کالاهای اساسی با رشد چشمگیری مواجه بوده و البته دولتمردان معتقدند هیچ مشکلی در این زمینه پیش روی آ

در همین زمینه محمد آقاطاهر، مدیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر راجع به آخرین اوضاع بازار برنج هندی با بیان اینکه متاسفانه بازار در حال حاضر آشفته هست، گفت: نوسانات قیمت دلار یکی از دلایل این مساله است که خوشبختانه روز گذشته اخبار خوبی در این زمینه شنیدیم که قیمت دلار کاهشی شده است و امیدواریم که تاثیر این کم کردن را بر روی قیمت مواد غذایی وارداتی نیز مشاهده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ظرف بیش از دوماه اخیر برنج هندی حدود ۳۰ درصد گران شده است هست، افزود: در حال حاضر در هر تناژ، قیمت هرکیلوگرم برنج هندی ۶۴۵۰ تومان است که این قیمت بسیار نامطلوبی است.

آقاطاهر ادامه داد: قیمت اعلام شده است به مقدار تناژ است و هر چه تناژ بالاتر برود قیمت مقداری کمتر می شود؛ ولی اگر قیمت به مقدار کیلوگرم باشد قیمت مقداری بالاتر می رود به عنوان مثال هم اکنون قیمت هر کیلوگرم برنج هندی در هر کیسه ۱۰ کیلویی در عمده فروشی ها ۶۶۰۰ تومان است.

زورآزمایی سخت با گرانی‌ها ، تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷

وی راجع به اوضاع عوض کردن قیمت سایر برنج های خارجی از جمله برنج پاکستانی و اروگوئه نیز گفت: زیاد کردن قیمت این نوع برنج ها بسیار اندک بود و اصلا قابل ذکر نیست ؛ برنج ایرانی هم هیچگونه عوض کردن قیمتی نداشته است.

آقاطاهر راجع به اینکه آیا آینده نگری می کنید قیمت تا شب عید کم کردن پیدا کند؟، اضافه کرد: اگر تغییراتی در واردات، تعرفه ها و قیمت دلار ایجاد شود، قیمت باید با کم کردن همراه باشد.

دولت درحالی به استقبال تنظیم بازار عید ۹۷ می رود که قیمت اکثر کالاهای اساسی با رشد چشمگیری مواجه بوده و البته دولتمردان معتقدند هیچ مشکلی در این زمینه پیش روی آ

قیمت گوشت گوسفندی به ۴۳ هزار تومان رسید/افزایش قیمت مرغ

به گزارش مهر، یکی دیگر از اقلامی که طی هفته های اخیر قیمت آن زیاد کردن یافته، گوشت گوسفندی هست، که به گفته علی اصغر ملکی، مدیر اتحادیه گوشت گوسفندی هم اکنون قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه جهت عرضه به مصرف کنندگان بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان هست.

زورآزمایی سخت با گرانی‌ها ، تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷

در همین زمینه ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر راجع به آخرین اوضاع بازار گوشت گوسفندی با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر هیچگونه زیاد کردن قیمتی در این حوزه اتفاق نیفتاده هست، افزود: دولت تمهیداتی را جهت تنظیم بازار گوشت اتخاذ کرده و قرار است حجم واردات زیاد کردن یابد؛ ضمن اینکه شرایط آب و هوایی مساعدتر می شود و دام به سهولت در دسترس قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه جهت مصرف کننده بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان هست، گفت: گاهی در بعضی مناطق به علت کسادی بازار، محصول با قیمت کمتری هم عرضه می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی همچنین از کم کردن ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومانی قیمت دام زنده خبر داد و افزود: اگر روند واردات تسهیل شود ما مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

ملکی با بیان اینکه در اسفندماه نیز بره های نو وارد بازار خواهند شد، ادامه داد: از ۱۰ الی ۱۵ اسفندماه عرضه بره های نو به بازار زیاد کردن می یابد و شرایط مساعدتر خواهد شد.

همچنین طبق اعلام اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مرغ آماده طبخ روز ٥ شنبه ٢٦ بهمن ماه جاری در مراکز خرده فروشی به ٨٣٠٠ تومان، عمده فروشی درب کشتارگاه ٧٤٠٠ تومان و پخش ٧٥٥٠ تومان رسید.

بازار میوه شرایط مساعدتری دارد/رشد قیمت موز بخاطر دلار

به نظر می رسد بازار میوه نسبت به سایر اقلام از شرایط بهتری برخوردار هست، در همین زمینه علیرضا متبحری، عضو هیات مدیره اتحادیه بار فروشان در گفتگو با خبرنگار مهر شرایط بازار میوه را مساعد اعلام و اضافه کرد: امسال تولید مرکبات، سیب درختی و کیوی فراوان است و جهت شب عید نیز مشکلی در این حوزه نداریم.

وی ادامه داد: هم اکنون در میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت هرکیلوگرم پرتقال تامسون باکیفیت حدود ۲۰۰۰ تومان، پرتقال تامسون جنوب باکیفیت حدود ۴۰۰۰ تومان، کیوی حدود ۳۰۰۰ تومان و سیب درختی بسته به نوع و کیفیت آن بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است.

متبحری افزود: فقط قیمت موز اوج رفته که علت آن نیز نوسانات قیمت ارز، زیاد کردن تعرفه واردات از سوی دولت و کم کردن تولید در کشور فلیپین است.

وی قیمت هرکیلوگرم موز را در حال حاضر حدود ۵۵۰۰ تومان اعلام کرد.

تمهیدات دولت جهت تنظیم بازار عید ۹۷

در این شرایط باید دید دولت چه تدابیری را جهت تنظیم بازار عید ۹۷ اتخاذ می کند. البته مسئولان دولتی معتقدند مشکلی در این زمینه وجود ندارد و همه چیز طبق روال در حال برنامه ریزی و انجام است.

در همین راستا حمید ورناصری،مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام کارها اساسی را جهت تنظیم بازار گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ انجام داده هست، اظهارداشت: ما جهت همه استانها سهمیه تخصیص دادیم و این سهمیه ها را نیز به سراسر کشور ارسال کردیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه توزیع با قیمت مصوب به سراسر کشور اعلام شده است هست، افزود: همه متقاضیان، فروشگاه های زنجیره ای، صنوف، مراکز مصرف عمده مانند ارتش، تعاونی های مصرف وزارت منزل ها و شرکت ها و غیره می توانند مراجعه کنند و این کالاها را با قیمت مصوب دریافت نمایند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه گوشت مرغ جهت فروشگاه ها و مراکز مهم عرضه، ۵۸۰۰ تومان و جهت مصرف کننده نهایی ۶۲۰۰ تومان در حال عرضه هست، گفت: گوشت گوسفندی به صورت تازه در غرفه های شرکت میادین و فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مصوب در حال عرضه هست، گوشت منجمد گوساله نیز به وفور به همه مراکز استانها در سراسر کشور ارسال شده است و به متقاضیان عرضه می شود.

وی افزود: لاشه تازه گوسفندی با قیمت ۳۳ هزار تومان عرضه می شود؛ قیمت گوشت منجمد برزیلی را هنوز جهت مصرف کننده نهایی اعلام نکرده ایم به علت اینکه شرایط قیمتی در بازار مناسب است ولی قیمتی که ما عرضه می کنیم خیلی پایین تر از قیمت بازار است.

عرضه مرغ، گوشت و تخم مرغ بدون محدودیت در سراسر کشور

ورناصری راجع به اینکه آیا حجم عرضه گوشت قرمز گرم و منجمد، گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار مشخص شده است است؟، اظهارداشت: ما در این زمینه هیچ محدودیتی جهت حجم عرضه قائل نشدیم و اعلام کردیم متناسب با تقاضا عرضه صورت بگیرد.

ورناصری با اشاره به اینکه پیش از این توزیع تخم مرغ را نیز بر مبنای وارداتی که انجام می شد، انجام می دادیم، اضافه کرد:خوشبختانه اخیرا خود شرکت پشتیبانی امور دام نیز حجم زیادی از این محصول را وارد کرده، محموله های شرکت از روز سه شنبه وارد کشور شده است و به تمام فروشگاه های زنجیره ای، غرفه های شرکت میادین و صنوف اعلام آمادگی کرده ایم و در حال عرضه به متقاضیان هستیم.

وی قیمت هر شانه تخم مرغ وارداتی توزیعی به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام را ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

ورناصری راجع به اینکه آیا واردات تخم مرغ به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام ادامه خواهد یافت؟، گفت: ما حتما به منظور عرضه و ذخیره سازی این کار را انجام خواهیم داد.

وی راجع به اینکه این واردات از چه کشورهایی انجام می شود؟، افزود: از کشورهای مختلفی این کار انجام می شود، عمده واردات از ترکیه صورت می گیرد ولی راجع به کشورهای دیگر نیز ما درخواست داشتیم. از آسیای میانه، اوکراین، مجارستان و اسپانیا نیز متقاضیانی هستند و می خواهند واردات انجام دهند.

ورناصری توضیح داد: قبلا نیز واردات انجام شده است بود و سایر واردکنندگانی که واردات می کردند در قالب قراردادهایی که با شرکت پشتیبانی امور دام منعقد کرده بودند، محموله های خود را جهت تنظیم بازار از طریق این شرکت وارد مراکز عرضه می کردند. ما زمانی که مشاهده کردیم حجم واردات مقداری کم هست، خود ما نیز در کنار سایر واردکنندگان اقدام به واردات کردیم و چون توان واردات شرکت خیلی بالاتر بود، ما موفق شدیم حجم زیادی از این محصول را وارد کشور کنیم.

واردات ۱۰ هزارتن تخم مرغ به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام جهت تنظیم بازار

این مقام مسئول دولتی راجع به اینکه چه میزان تخم مرغ وارد کشور شده است است؟، افزود: ما در مرحله اول ۱۰ هزارتن برنامه واردات داریم.

ورناصری با بیان اینکه عرضه تخم وارداتی در فروشگاه های زنجیره ای، غرف میادین و… شروع شده است هست، گفت: عرضه گوشت در بازار مدت زیادی است که انجام می شود و در هیچ مقطعی قطع نشده هست، عرضه تخم مرغ نیز حدود یک ماه و نیم است که متناسب با شرایط بازار و نوساناتی که وجود داشته، انجام می شود و درحال حاضر حجم عرضه آن را به علت شرایطی که وجود دارد، زیاد کردن داده ایم.

وی اضافه کرد: عرضه مرغ را به تازگی شروع کرده ایم و از هفته قبل به همه استانها برنامه توزیع را اعلام کرده ایم؛ به علت اینکه تاکنون شرایط قیمتی این کالا مناسب بود و نوسانی در این زمینه نداشتیم، البته الان نیز اوضاع مساعد است.

واردات گوشت قرمز با ارز مبادله ای

ورناصری راجع به مباحث مطرح شده است مبنی بر اینکه زیاد کردن قیمت ارز باعث شده است مشکلاتی در واردات گوشت قرمز به وجود بیاید، ادامه داد: واردات گوشت گوسفندی با ارز مبادله ای انجام می گیرد بنابراین دولت اجازه نداد نوساناتی که در قیمت ارز رخ می دهد تاثیری بر بازار گوشت گوسفندی داشته باشد، به همین علت است که قیمت ۳۳ تومان این نوع گوشت همچنان ثابت مانده است.

وی تاکید کرد: بنابراین نوسانات قیمت ارز نقشی در این عنوان نداشته و حداقل در بازار اعمال نشده است اگر هم اتفاقی افتاده، مابه التفاوتی بوده که دولت آن را پرداخت کرده و وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام اجازه ندادند که التهابات بازار ارز تاثیری بر قیمت مصرف کننده داشته باشد و مصرف کنندگان آسیب ببینند.

ورناصری با بیان اینکه عرضه این کالاها در بازار با توجه به فرارسیدن ایام عید حتما ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: حتما هم متناسب با میزان تقاضا ما میزان عرضه را تنظیم خواهیم کرد.

توزیع ٦٠ هزارتن برنج/عرضه روغن، شکر و کره زیر قیمت بازار

همچنین یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران ضمن تشریح برنامه های این شرکت جهت تنظیم بازار شب عید و توزیع کالاهایی مانند برنج، شکر، کره و روغن اظهارداشت: ما جهت تنظیم بازار شب عید قریب به ٦٠ هزارتن برنج توزیع می کنیم که در دو مرحله توزیع خواهد شد و توزیع ٣٠ هزارتن آن در مرحله نخست ابلاغ شده است است.

وی با اشاره به اینکه توزیع این کالا از ١٥ بهمن شروع می شود، گفت: خانوارها می توانند از ٢٠ بهمن ماه برنج مورد نیاز خود را از فروشگاه های زنجیره ای دریافت کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: قیمت هرکیلوگرم برنج هندی ١١٢١؛ ٥٦٠٠ تومان و هر کیسه ١٠ کیلویی ٥٦٠٠٠ تومان، برنج هندی pr کیلویی٢٦٠٠ تومان و هر کیسه ١٠ کیلویی آن ٢٦٠٠٠ تومان و برنج تایلندی هومالی کیلویی ٣٩٠٠ تومان و هر کیسه ١٠ کیلویی آن ٣٩٠٠٠ تومان است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه امکان توزیع روغن فرآوری شده است نیز جهت این شرکت فراهم هست، افزود: قرار است روغن را ٥ تا ١٠ درصد زیر قیمت بازار عرضه کنیم.

سیف افزود: همچنین کره ١٠٠ گرمی بسته بندی شده است با قیمت هر عدد ٢٧٢٠ تومان عرضه می شود.

وی افزود: هر کیلوگرم شکر نیز با قیمت ٢٧٢٢ تومان جهت این ایام توزیع می شود.

٦٠ هزارتن سیب و پرتقال جهت شب عید توزیع می شود

علی اوسط هاشمی، مدیرعامل شرکت مرکزی تعاون روستایی نیز با اشاره به ذخیره سازی دو محصول سیب و پرتقال جهت شب عید، گفت: ٢٠ هزارتن سیب و ٤٠ هزار تن پرتقال جهت شب عید ذخیره سازی می شود.

این مقام مسئول افزود: تاکنون ١٩ هزار و ٢٢٢تن سیب خریداری شده است است.

وی با بیان اینکه جهت شب عید پرتقال تامسون و والنسیا ذخیره سازی می شود، اضافه کرد: برداشت پرتقال والنسیا به تازگی شروع شده است و پرتقال تامسون نیز حدود ٢٧ هزار تن از ٢٩ هزار و ٧٠٠ کیلوگرم تعیین شده؛ خریداری شده است است.

هاشمی افزود: هم اکنون در مرحله حمل و انتقال میوه های خریداری شده است به استانهای کشور هستیم وسعی می کنیم تا ١٥ اسفند ماه محموله های مذکور را به استانهای کشور انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه از ٢٠ اسفند عرضه میوه های ذخیره شده است در بازار شروع می شود، گفت: تعیین قیمت ها به روز خواهد بود.

هاشمی ادامه داد: تمامی غرفه های میادین میوه و تره بار، ٣ هزار فروشگاه شرکت مرکزی تعاون روستایی و همچنین بخش شخصی در توزیع این میوه ها با ما همکاری خواهند کرد.

واژه های کلیدی: بازار | تنظیم | واردات | وارداتی | اعلام آمادگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz